O nas

Witamy na stronie Centrum Rehabilitacji Ortopedycznej Achilles

Realizujemy umowę w ramach kontraktu z NFZ w Rzeszowie i Krasnem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom nowoczesnej i skutecznej rehabilitacji. W naszej placówce opiekę nad Państwem sprawują dyplomowani fizjoterapeuci z doświadczeniem, a rehabilitacja opiera się na ścisłej współpracy z lekarzem. Uzyskana w ten sposób szczegółowa i indywidualna diagnoza pozwoli dobrać skuteczną i niezbędną rehabilitację, modyfikowaną w zależności od przebiegu leczenia. Główny nacisk kładziemy na powrót utraconych funkcji. Pracujemy najnowszymi metodami z zakresu kinezyterapii. Posiadamy nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i fizykoterapii.

Zajmujemy się także rehabilitacją sportową osób związanych zawodowo ze sportem oraz tych, którzy traktują sport jako pasję. Specjalizujemy się również w różnych formach masażu leczniczego i terapii przeciwbólowej kręgosłupa

Wykwalifikowana kadra zadba o najmniejszy szczegół, by każdy pacjent był w pełni usatysfakcjonowany z rezultatów rehabilitacji.

NASZE SPECJALIZACJE:

Skojarzona terapia: Fala uderzeniowa i laser wysokoenergetyczny

Jeśli Twoje dolegliwości są dokuczliwe, chcesz uniknąć zabiegu operacyjnego i szybko pozbyć się bólu, skorzystaj z terapii laserem wysokoenergetycznym i falą uderzeniową.

Połączenie tych dwóch terapii zdecydowanie przyspiesza uzyskanie oczekiwanego efektu terapeutycznego oraz znacznie skraca czas powrotu do zdrowia.

Podstawowe wskazania do stosowania łącznej terapii:

  • ostroga piętowa / powięź podeszwowa
  • bóle stawów barkowych ze zwapnieniami lub bez nich
  • ból ścięgna Achillesa
  • łokieć tenisisty/golfisty
  • ból ścięgien rzepki
  • kontuzje sportowe (naderwania, naciągnięcia, zwichnięcia, skręcenia)
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • zespoły bólowe kręgosłupa

Rehabilitacja kończyny górnej

Rehabilitację kończyny górnej po złamaniach, zabiegach operacyjnych oraz w procesie leczenia niestabilności barku, zespołu cieśni podbarkowej, uszkodzenia pierścienia rotatorów, zespołu zamrożonego barku, zmian zwyrodnieniowych barku, leczenia pourazowego uszkodzonych nerwów i ścięgien, wad wrodzonych kończyny górnej, łokcia tenisisty, reumatoidalnego zapalenia stawów, zespołu cieśni nadgarstka.

Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitację kręgosłupa w dyskopatii, kręgozmyku, w przebiegu rwy kulszowej,ramiennej, zmian zwyrodnieniowych. W leczeniu schorzeń związanych z kręgosłupem wykorzystujemy najlepsze metody terapeutyczne takie jak: ćwiczenia metodą Mckenzie, ćwiczenia metodą PNF, Thera Band oraz kinesjology taping. Ponad to proces leczenia wspomagamy wszelkiego rodzaju zabiegami z zakresu fizykoterapii, które szybko przynoszą ulgę w bólu.

Rehabilitację urazów sportowych

Zajmujemy się rehabilitacją oraz przygotowaniem motorycznym osób zawodowo związanych ze sportem. Wykorzystujemy nowe metody terapeutyczne m.in FMS – jest to metoda pozwalająca na doskonałą ocenę możliwości fizycznych oraz dobór odpowiedniej terapii. Stanowi ona podstawę planowania treningów.

Terapie kobiece

Tylko u Nas nowoczesna profesjonalna fizjoterapia dla Pań w każdym wieku. Dobrze rozumiemy kobiece potrzeby, dlatego posiadamy ofertę skierowaną właśnie dla Pań. Najnowocześniejszy sprzęt, wykwalifikowany personel i konkurencyjne ceny wszystko w jednym miejscu. Jesteśmy właśnie dla Ciebie!