Marek Benbenek

mgr fizjoterapii

Marek Benbenek

Od najmłodszych lat zajmowałem się ruchem, sport towarzyszył mi od dziecka i dlatego doskonale wiem, że sport to zdrowie ale wraz z nim przychodzą również urazy i kontuzje. To właśnie chęć radzenia sobie z tymi problemami sprawiła, że zostałem fizjoterapeutą.

Obecnie w mojej pracy stawiam duży nacisk na ćwiczenia ruchowe, tak aby zawsze były odpowiednio dobrane do konkretnych dolegliwości oraz możliwości pacjenta, a sam ruch był jak najlepszej jakości.

W procesie rehabilitacji pracuję również z zastosowaniem różnych technik manualnych, wykorzystuję między innymi: masaż klasyczny, rozluźnianie powięziowe, masaż tkanek głębokich, a od niedawna także pinoterapię. Podczas terapii staram się łączyć różne techniki, aby niwelować dolegliwości bólowe i ograniczenia,, a maksymalizować efekty leczenia. Regularnie poszerzam swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Dodatkowo wykorzystuję też technologię INDIBA.

Cenię sobie dobry kontakt pacjentem oraz ciągłą komunikację. W gabinecie staram się dbać o przyjazną atmosferę, aby podopieczni czuli się komfortowo, swobodnie i dobrze zaopiekowani.

Dotychczasowe kursy i szkolenia:

  • Masaż tkanek głębokich z elementami rozluźniania powięziowego,
  • Pinoterapia,
  • INDIBA ACTIVE THERAPY.